Laten we samen bouwen

Lieve mensen,

Gisteravond kregen we een mooie boodschap aan het einde van onze meditatie.

“En ze zeggen, de Aarde lijkt misschien nog een beetje op een bouwput. Je weet wel, hoe een verbouwing er aan het begin eruit ziet: je hebt van alles besteld, het staat al ergens op je constructieplek en je weet hoe het eruit moet komen te zien, maar het is nog niet gemanifesteerd. Zo ziet de aarde er op dit moment uit. Alles is er al. Het is besteld, het staat er, het is er. Nu mag het nog in elkaar gezet gaan worden.

Je mag je gaan voorstellen hoe jouw bestelling, hoe jouw aardse hemel eruit mag zien en je mag precies dat gaan manifesteren in jouw leven. Dus wanneer jij liefdevolle relaties wilt, dan dóé je liefdevolle relaties. Wanneer jij vrede wil met de mensen om je heen, dan dóé je vrede met de mensen op jou heen.

Want net zoals dat jij uiteindelijk roze tegels in je badkamer wil, dan plak je er direct roze tegels op. Je plakt er niet tijdelijk andere tegels op. Nee, je plakt er gelijk roze op, omdat je weet dat een verbouwing, die kan maar beter zo snel mogelijk klaar zijn, dan kan je er gewoon het langst van genieten.

Dus doe en heb het nu al, doe hoe jouw eindplaatje eruit mag komen te zien. En ook al lijkt het nog een beetje op een bouwput her en her, weet dat het er allemaal al is. Dit kun je voelen in je buik, de bevestiging hiervan.

Wij zijn er al, jij bent er al, ik ben er al, de vrede is er al. En het wordt vanzelf zichtbaar, de harmonie is er al, de balans is er al. En nu gaan we het alleen nog maar gemanifesteerd zien.

En maak je niet druk over andere mensen. Het is namelijk jouw verbouwing. Het is jouw plaatje. Het zijn jouw wensen. Zorg daarvoor. Dan komt de rest vanzelf.”

Met andere woorden: de manifestatie van ons leven zoals we ons dat het allerliefste voorstellen, in vrede, in harmonie, in vrijheid en in ontspanning, IS er al. We hoeven het alleen maar te DOEN.

Zeven heilige waarden
Ons leven gaat steeds meer in balans zijn met de Natuur. Met deze balans komen de normen en waarden steeds meer aan bod die gelden in een samenleving die in balans is met de Natuur en de Bron en Kosmische Moeder. De Lakota Indianen hebben zeven heilige deugden, die ze praktiseren. Deze zeven heilige deugden voelen heel logisch om te delen, omdat ze puur aards zijn. En aangezien het nu de tijd van de Tuin van Eden is, zijn ze van toepassing voor ons.

Ons leven gaat steeds meer in balans zijn met de Natuur. Met deze balans komen de normen en waarden steeds meer aan bod die gelden in een samenleving die in balans is met de Natuur, de Bron en de Kosmische Moeder. De Lakota Indianen[1] hebben zeven heilige deugden, die ze praktiseren. Deze zeven heilige deugden voelen hier heel logisch, omdat ze puur aards zijn. En het is nu de tijd van de Tuin van Eden.

Gebed – Wóčhekiya
Het onderhouden van een directe, dagelijkse spirituele verbinding met de Schepper en beseffen dat alles met elkaar verbonden is.

De Lakota vinden het belangrijk dat je direct tot de Schepper (Tuŋkášila) spreekt en dat je een open en vertrouwde relatie hebt met de Grote Geest (Wakȟáŋ Tȟáŋka). Ze geloven ook dat onze Moeder Aarde heilig is en dus eren en respecteren zij haar enorm. Ze geven dagelijks dankbaarheid aan de Schepper, door bewust te leven en door te bidden aan de Grote Geest. De Lakota geloven dat het land niet aan hen toebehoort, maar dat zij aan het land toebehoren. Daarom bidden zij dagelijks dankbaarheid aan Moeder Aarde en de Grote Geest die ons dagelijks overvloed geeft en de eer om te leven.

Verwantschap – Wótakuye
Verwantschap is één van de essentiele warden, die van “de uitgebreide familie” komt. Het houdt de ideeen van het leven in harmonie, het idee van dat je ergens bijhoort en het vertrouwen in anderen.
Familie geeft de waarde van je rijkdom aan. Familie zal je ondersteunen in goede en in slechte tijden. Familie zijn degenen bij wie je geboren bent, met wie je trouwt of door wie je geadopteerd wordt. Voor de Lakota geldt dit zelfs buiten deze kringen; wanneer je ergens heenreist wordt je door andere Lakota verwelkomt als familie. Vrijgevigheid hoorde bij de manier van leven en het was de bedoeling dat je alles deelde.

Mededogen-Waúnšila
Het opbrengen van empathie en zorg voor anderen, in het bijzonder voor de ouderen, de jongeren en degenen die het moeilijk hebben of in rouw zijn en degenen die anderen helpen. Het gaat over zorgen voor anderen zoals je ook voor jezelf zou zorgen, omdat we allemaal deel zijn van de cirkel van het leven.

In de Lakota samenlevingen lijkt het belangrijker te zijn om compassie te hebben, omdat iedereen samenwerkt en op elkaar steunt om te overleven. Uiteindelijk gaat dit ook voor alle samenlevingen op Aarde gelden. Dit betekent ook dat je de deugden elke dag praktiseert en anderen meeneemt in je gebeden.

Respect-Waóhola
Het eren van de waardigheid en de grenzen van jezelf, je familie, je naasten en de natuur, zoals de aarde, de planten en de dieren.

Respect geldt voor het eren van jeZelf, je familie, je community en voor al het leven. Wanneer mensen in vrede willen leven, moeten ze elkaar respecteren. De ouden worden gerespecteerd voor hun wijsheid en de jongeren worden gerespecteerd omdat ze de toekomst zijn. Deze houding betekent ook eerbied voor alle levende dingen in de wereld.

De Lakota geven ook aan, dat alles op deze wereld is gezet door de Grote Geest, oftewel de Bron, de Kosmische Moeder. Alle mensen en dingen zijn familie van elkaar. “Alles is één” wordt door heiligen verteld. Deze eerbied komt daarmee terug in dagelijkse gebeden en de manier waarop we doen. Het gevolg hiervan is vrede in onszelf, in onze families, in onze samenlevingen, ongeacht onze nationaliteit.

Vrijgevigheid – Wawokiyed
Vrijgevigheid gaat erover dat je bijdraagt aan de ‘well-being’ van anderen door te delen en in vrijheid te geven. Dit delen gaat niet alleen over dingen, maar ook over emoties, zoals sympathie, compassie en vriendelijkheid. Het betekent ook dat je vrijgevig bent met je tijd. Wanneer je in vrijheid geeft en er niks voor terug verwacht, maakt je een gelukkig persoon.

“What you give away, you keep; what you keep you lose.”
An old Lakota saying

Wijsheid – Wóksape
In het kort gaat het erover dat je in staat bent om kennis en levenservaring samen te brengen om geduldige en juiste beslissingen te nemen en de andere zes deugden op een goede manier in te zetten.

Op de website van de Akta Lakota staat een uitgebreidere omschrijving, die heel waardevol voelt. Juist omdat hij uitgebreider is.
“Wijsheid heeft te maken met de betekenis van alle natuurlijke processen en patronen. Het betekent dat je het ontwerp en het doel van het leven begrijpt.
Het betekent ook dat je de spirituele normen en waarden begrijpt waarop een cultuur is gefundeerd. En dat je deze kunt delen met anderen. Wijsheid betekent dat je de heilige weg van het leven in je eigen leven kunt integreren en al het leven kunt respecteren en eren. Het betekent dat je open staat voor de dromen van de dag en de nacht wanneer spirituele richting kan komen van een hooggevoelig kind of een volwassene die wijsheid zoekt.

De wijsheid en kennis van ouderen is heel erg belangrijk voor de ‘well-being’ van de Lakota mensen. Dit heeft natuurlijk te maken met de ervaring die men heeft opgedaan in hun eigen leven.”

Standvastigheid – Wowačíŋtaŋka
Standvastigheid betekent uitdagingen met moed, kracht en vertrouwen tegemoet treden. Wanneer je in jezelf gelooft, geeft je de mogelijkheid om uitdagingen aan te gaan. Standvastigheid gaat er ook over dat je je kunt neerleggen bij de aanwezigheid van een probleem, het accepteren en een oplossing vinden die goed is voor iedereen.

Bij de Lakota gaat het erom dat iemand een persoonlijk doel haalt, niet om beter te zijn dan anderen. Succes wordt beschouwd als het succes van iedereen.

Doe je voordeel met deze deugden, in een samenleving waar deze normen en waarden weer heel gewoon gaan zijn.
Laten we er nu al mee beginnen. Heb een fantastische dag, liefs, Willy